Informace k PNK 2021 (aktualizováno ke dni 20.6.2021)

Parkování

Kemp Harrachovka (start a první z noclehů) – špatná situace se zaparkováním aut – svah, úzká silnička, pruh trávy (kemp) a řeka. Takže zaparkování možné spíše provizorně na vyložení věcí a kol.

Doporučujeme: auta odvést do kempu v Soběslavi a vrátit se do Tábora vlakem nebo na kole (cca 25 km). V Soběslavi je parkování pro PNK domluveno na parkovišti před kempem za 50,- Kč na den – každý řeší a platí sám v kempu.

Tábořiště

2. – 5.7. – tábořiště Harrachovka, Lužické údolí 151, Tábor Klokoty 390 01 – PREZENTACE (cca 5 km od vlakového nádraží v Táboře).
5. – 8.7. – Kemp Na Staré Papírně,Dobronice 51,Dobronice u Bechyně 391 65
8. – 11.7. – TJ Spartak Soběslav – Na Plovárně, Soběslav 392 01

Pozvánka s informacemi ke stažení zde

Aktuální info od pořadatelů (23.5.2021)
„Ahoj, posílám další informace k letošním PNK – datum přihlášení a objednání triček je pro všechny stejné do 23.5.2021.
Místo startu a prezentace bude upřesněno dalším mailem a na webu PNK – ještě stále dojednáváme. Dle aktuálních informací MZČR pro hromadné akce se budete moci účastnit PNK po předložení očkovacího certifikátu nebo dokladu o vyléčení z Covid – 19 (nesmí být starší 90 dní),nebo negativním testem – antigenní (ne starší 72 hod. před odjezdem) PCR test – ( ne starší 7 dní před odjezdem).
Na PNK musíte mít respirátor.
Lenka a Lukáš“

Mapy

Které se letos hodí?
Turistické KČT 1:50.000, č.: 39, 41, 71 a 76.
Turistické mapy Shocart 1:40.000, č.: 437,438, 441, 443 a 444.
Turistické mapy Shocart 1:50.000, č.: 37, 38, 41, 43 a 44.
Turistické mapy Shocart 1:60.000, č.: 136, 137, 159 a 161.

Kolik jezdívá účastníků?

Dříve nás jezdilo přes 100, obsadili jsme každou hospůdku a všude jsme potkávali cyklisty křičící: „Ahoooj!“ Dnes už je akce komornější, ale i tak se nás sejde kolem 70.

Jezdíte v jednom pelotonu?

Nejezdíme. Přes den si vytvoříme malé skupinky, nebo jedeme jednotlivě. Jak se komu líbí. Večer se sejdeme v cíli denní etapy a společně se ubytujeme.

Skupina zdolává kopec.

Kolik jezdíte denně kilometrů?

První den na prezentaci dostanou účastníci brožuru, kde jsou sepsaná místa s noclehy. Každý den jsou na výběr dvě trasy (včetně jednoduché mapky a zajímavostí na trase). 1 trasa je krátká (kolem 40 km), druhá dlouhá (kolem 60 km), ale tím, že se nejezdí v pelotonu, si každý trasu přizpůsobuje podle svého. Večer se setkáme všichni v cíli.

Některé dny se spí na jednom místě. I tak je k dipozici trasa, kterou můžete absolvovat, ale mnoho účastníků využije tento den k regeneraci. Večer je obvykle připraven doprovodný program.

Co děláte večer?

Večer se chodí na pivo, hrajeme na hudební nástroje (obvykle kytary, housle a foukací harmonika), nebo jen odpočíváme. Na dva večery je připravený doprovodný program, který si připravují účastníci „sami sobě“. Jeden kamarád závodně tančí, tak připraví „večerní sranda-taneční na louce“, jiný kamarád nachystá cyklistický sedmiboj. Někdy promítneme i fotky a videa z akcí. Vozíme s sebou i míč na fotbal a volejbal. Když je prostor a energie, zahrajeme si.

Jak to chodí s noclehy?

Letos budeme spát cca každý druhý den na novém místě. Bývá na výběr noc v tělocvičně, nebo ve vlastním stanu. Někdy spíme i v kempech. V sokolovně nebo ve škole je umývárna, sprcha, elektrika a vždy sucho. Ve vlastním stanu máte zase soukromí. Každý si vybere, co mu vyhovuje.

Už jsme v cíli.

Jak se stravujete?

Přes den se obvykle stavíme na meníčko a večeři se snídaní řešíme dle nálady. Někdy si uvaříme na vařiči, jindy zajdeme do restaurace, nebo si dáme něco studeného, co cestou koupíme.

Co když se mi rozbije kolo nebo se zraním?

Všechny problémy jsou řešitelné. Pokud se vám rozbije kolo a nevíte si rady, naši členové cyklokroužku vám ho opraví. Pokud byste se zranili, pomůže vám doprovodné vozidlo.

Co když nebudu mít sílu na další etapu?

Několika z nás se to už stalo. Obvykle v souvislosti s vydatným večírkem nebo odřeným zadkem. Přibližte se vlakem.

Jaká jezdí věková skupina?

Akce je určena pro všechny věkové generace.

Další fotografie jsou k vidění na našem Facebooku – klikejte zde.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..