Pozvánka s informacemi ke stažení zde

Doplňující informace k pozvánce

Kolik jezdívá účastníků?

Dříve nás jezdilo přes 100, obsadili jsme každou hospůdku a všude jsme potkávali cyklisty křičící: „Ahoooj!“ Dnes už je akce komornější, ale i tak se nás sejde kolem 70.

Jezdíte v jednom pelotonu?

Nejezdíme. Přes den si vytvoříme malé skupinky, nebo jedeme jednotlivě. Jak se komu líbí. Večer se sejdeme v cíli denní etapy a společně se ubytujeme.

Skupina zdolává kopec.

Kolik jezdíte denně kilometrů?

První den na prezentaci dostanou účastníci brožuru, kde jsou sepsaná místa s noclehy. Každý den jsou na výběr dvě trasy (včetně jednoduché mapky a zajímavostí na trase). 1 trasa je krátká (kolem 40 km), druhá dlouhá (kolem 60 km), ale tím, že se nejezdí v pelotonu, si každý trasu přizpůsobuje podle svého. Večer se setkáme všichni v cíli.

Některé dny se spí na jednom místě. I tak je k dipozici trasa, kterou můžete absolvovat, ale mnoho účastníků využije tento den k regeneraci. Večer je obvykle připraven doprovodný program.

Co děláte večer?

Večer se chodí na pivo, hrajeme na hudební nástroje (obvykle kytary, housle a foukací harmonika), nebo jen odpočíváme. Na dva večery je připravený doprovodný program, který si připravují účastníci „sami sobě“. Jeden kamarád závodně tančí, tak připraví „večerní sranda-taneční na louce“, jiný kamarád nachystá cyklistický sedmiboj. Někdy promítneme i fotky a videa z akcí. Vozíme s sebou i míč na fotbal a volejbal. Když je prostor a energie, zahrajeme si.

Jak to chodí s noclehy?

Letos budeme spát cca každý druhý den na novém místě. Bývá na výběr noc v tělocvičně, nebo ve vlastním stanu. Někdy spíme i v kempech. V sokolovně nebo ve škole je umývárna, sprcha, elektrika a vždy sucho. Ve vlastním stanu máte zase soukromí. Každý si vybere, co mu vyhovuje.

Už jsme v cíli.

Jak se stravujete?

Přes den se obvykle stavíme na meníčko a večeři se snídaní řešíme dle nálady. Někdy si uvaříme na vařiči, jindy zajdeme do restaurace, nebo si dáme něco studeného, co cestou koupíme.

Co když se mi rozbije kolo nebo se zraním?

Všechny problémy jsou řešitelné. Pokud se vám rozbije kolo a nevíte si rady, naši členové cyklokroužku vám ho opraví. Pokud byste se zranili, pomůže vám doprovodné vozidlo.

Co když nebudu mít sílu na další etapu?

Několika z nás se to už stalo. Obvykle v souvislosti s vydatným večírkem nebo odřeným zadkem. Přibližte se vlakem.

Jaká jezdí věková skupina?

Akce je určena pro všechny věkové generace.

Další fotografie jsou k vidění na našem Facebooku – klikejte zde.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..